Najlepszy prezent na Dzień Matki

Obserwując różne konta na Instagramie czy czytając blogi, przy okazji zbliżających się różnych Świąt czy to Dnia Dziecka, Dnia Ojca, Dnia Babci czy Dziadka pojawiają się wpisy typu prezentowniki. Sami taki dla Was tworzyliśmy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mamy maj, a o Święta Bożego Narodzenia jeszcze trudno, ale zbliża się wyjątkowy dzień: Dzień Matki.

Dla większości z nas mama to najbardziej wyjątkowo osoba na Świecie. Wspiera nas, daje ciepło i otacza miłością. Dała nam jako dzieciom wiele. Oczywiste jest, że na zbliżający Dzień Matki, również chcemy ją obdarować. Najczęściej są to rzeczy materialne: od tych zupełnie banalnych typu kwiaty i bombonierka, po te bardziej wyszukane jak płatki pod oczy z dobrej firmy, zestaw maseczek, krem czy wymarzona torebka. Miło jest dawać prezenty. Zdradzę Wam jednak sekret, co ja daję mojej mamie co roku. Jest to prezent ponadczasowy, a w dodatku możliwy do wykonania praktycznie dla każdego.

Co roku daję mojej mamie w prezencie CZAS. Ktoś sobie pomyśli, a co to za prezent? Ano wyjątkowy. Zabieram mamę do restauracji, kina czy do kawiarni. Jest tylko ona i ja: taka swoistego rodzaju randka z mamą. 

Wiele się mówi o poświęcaniu czasu dzieciom w pojedynkę, szczególnie jak mamy więcej niż dwoje. Takie randki z dzieckiem są ważne, dla tworzenia więzi i pokazania: zobacz jestem tu tylko dla Ciebie. Dlaczego by więc nie zastosować tej metody jako dorosłe już dziecko w stosunku do swojej mamy?

Rok 2019 Dzień Mamy w kawiarni i kinie.

W dzisiejszych czasach to co mamy najcenniejsze, to co najbardziej wartościowe, to wbrew pozorom nie rzeczy materialne, a nasz czas, który niejednokrotnie gdzieś nam ucieka przez palce. Takie wyjście z mamą raz do roku poza mury domu, bez osób postronnych daje mi wiele. Chłonę jej słowa jak gąbka, patrzę na uśmiech, ciepło bijące z oczu. To chwile, które i ona i ja zapamiętamy na zawsze. Najczęściej dołącza też do nas moja siostra, razem we trzy znowu możemy spokojnie pobyć razem i porozmawiać. 

Jest mnóstwo rzeczy, które tego dnia mogłabym mamie kupić. Przyjęłam jednak zasadę, że z chęcią obdaruję ją na urodziny, spełnię zachcianki (choć wiadomo mama zawsze uważa, że wszystko ma), kupię to czego potrzebuje.

Rok 2018 wspólne zakupy i obiad w restauracji.


Od kilku lat jest jednak tak, że Dzień Matki to już nasze wspólne Święto. Ja sama zostałam mamą. Dlaczego by więc, nie po celebrować go razem i nie spędzić tych chwil w jakimś miłym miejscu, gdzie to nam podadzą kawę, ciepłe danie czy w ciszy i spokoju posiedzimy w kinie oglądając film. To chwile, których my jako mamy potrzebujemy, ponieważ na co dzień to właśnie my robimy to wszystko dla innych. 

Mam nadzieję, że mój prezent na Dzień Mamy przypadł Wam go gustu. Ciekawa jestem jakie propozycje wypiszecie mi Wy pod postem na Instagramie, gdzie zadałam Wam pytanie co możemy najlepszego dać mamie w tym wyjątkowym dniu? Czy będzie to czas czy najpiękniejszy prezent według Was, to najważniejsze jest jednak to, że tego dnia to ona będzie królową: MAMA.

Komentarze

  1. Wiosenne i letnie stylizacje to jest to! Uwielbiam je tak samo, jak jesienne, więc i do tych teraz się bardziej przekonuję. Na szczęście w internecie można znaleźć wiele różnych porad związanych ze stylizacjami. Ostatnio moją ulubioną stroną jest https://versoli.pl/pl/ . Dzięki dostępnym tam produktom wiem, jak dobrać torebkę do sukienki i jak nosić torebki na długim pasku. Koniecznie powinnaś też tam zajrzeć! Każdy powinien tam zajrzeć i sprawdzić, co jest!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie - czas to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować i żadne materialne rzeczy go nie zastąpią. Jest wiele pomysłów na spędzenie takiego czasu. Można nawet zorganizować go w domu. Mini SPA, film, pyszne jedzenie, czytanie porad dotyczących mody, np. tutaj https://wielkopolskamiss.pl/ i myślę, że będzie to super prezent.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zespół Aspergera - nasza droga do diagnozy.

Wywiad z mamą osoby w spektrum autyzmu.

Dlaczego warto diagnozować dziecko w kierunku spektrum autyzmu?